Całkowity koszt uczestnictwa: noclegi, wyżywienie, materiały na zajęcia, warsztaty, bilety, transport na wycieczki itp.:
Po stronie uczestników dojazd do ośrodka
– na życzenie pomagamy w organizacji transportu.
Wpłata 1500 PLN zadatku jako rezerwacja miejsca (bezzwrotny w przypadku rezygnacji przez uczestnika)
W przypadku rezygnacji przez uczestnika do 30 kwietnia zwrot wpłaconej kwoty (poza zadatkiem).
W przypadku rezygnacji przez uczestnika po 30 kwietnia zwrot wpłaconej kwoty (poza zadatkiem) z potrąceniem 20 %.
W przypadku odwołania turnusu przez organizatora całkowity zwrot kosztów.
Wpłaty możliwe w EUR lub PLN.
Podczas każdego turnusu realizowany jest program gramatyczno-mentoringowy. Polega na wprowadzaniu gramatyki polskiej (nieświadomie – w działaniu u dzieci i świadomie – informacyjnie u rodziców). Idea nauczania w działaniu łączy się z techniką programowania systemu gramatycznego języka polskiego. Dzięki takiej pracy Twoje dziecko zapozna się z końcówkami gramatycznymi języka polskiego bez świadomej nauki gramatyki!!! Program gramatyczno-językowy realizowany jest podczas każdej zaplanowanej czynności w trakcie dnia. Omawiany jest nawet z prowadzącymi wycieczki i zapraszanymi do nas gośćmi.
Każdego dnia staramy się wprowadzać małe, sympatyczne rytuały, które są częścią realizacji programu „Nieprzypadkowe przypadki”. Dają możliwość swobodnego oswajania się z językiem, sprzyjają integracji oraz przybliżają polskie zwyczaje. Nadają też pewien rytm dnia, wzmacniając u dzieci poczucie bezpieczeństwa w danym miejscu i grupie.
Zapraszamy nietuzinkowe osoby, które prowadzą zajęcia w formie warsztatowej. Są to warsztaty na bazie ich pasji (muzycznych, teatralnych, rękodzielniczych, kulinarnych, artystycznych itp.). Z każdą z tych osób omawiany jest cel naszych turnusów, razem dopasowujemy temat i formę zajęć do naszych wymagań językowych i gramatycznych. Warsztaty są zawsze opracowane po konsultacjach z nami, aby konkretne wzorce językowe były zgodne z programem merytorycznym „Nieprzypadkowe przypadki”. Nasi gości zawsze inspirują dzieci swoimi zamiłowaniami!
Na każdym turnusie zabieramy Was na liczne wyjścia i wycieczki. Staramy się pokazać bogactwo okolicy, w której spędzamy turnus. Do wycieczek zwykle przygotowujemy też karty działań językowych oparte na programie „Nieprzypadkowych przypadków”. Każda wycieczka to spotkanie z żywym językiem mieszkańców, poznawanie elementów historii, tradycji i kultury polskiej charakterystycznych dla danego regionu. Starannie wybrane elementy polskiej kultury mają pokazywać polskość w przyjaznym wydaniu. Staramy się, aby na każdej wycieczce dzieci poznawały język w działaniu w trakcie warsztatów edukacyjnych. Wycieczki to czas atrakcji nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych.
Jednym z najważniejszych rytuałów jest pisanie dzienniczków wydarzeń/pamiętników opisujących każdy dzień. Dzieci (tak jak potrafią!) opisują wydarzenia: co robiły, z kim się spotkały, co widziały, gdzie były itp. Mogą wklejać pamiątki, rysować – a starsze również ćwiczyć pisanie po polsku.
Na nasze wakacyjne spotkania wybieramy miejsca, gdzie możemy się spodziewać domowej atmosfery, a gospodarze są pełni życzliwości. Do takich miejsc zawsze chętnie wracamy – mamy już kilka ukochanych. Równocześnie szukamy nowych miejsc, abyśmy mogli poznawać kolejne rejony Polski i spotykać nowych ludzi.
Najnowszy element naszej propozycji programowej skierowany do naszych wytrwałych uczestników, dzieci – nastolatków, które od lat przyjeżdżają do nas i nie chcą przestać, a wyrosły już z zabaw dla młodszych. Od tego roku proponujemy im program szkoleniowy dla młodych liderów, naszych pomocników. Program obejmuje przeszkolenie, wspólne przygotowanie programu i w końcu poprowadzenie zajęć dla młodszych dzieci na turnusach. Program rozpocznie się już w styczniu (będzie trwał do końca czerwca), będzie obejmował kilkanaście godzin spotkań online wszystkich chętnych młodych kadrowiczów! W tym roku jest to program pilotażowy, darmowy. Warunkiem koniecznym przyjęcia do programu jest to, że dziecko (nastolatek) było wcześniej uczestnikiem naszych turnusów. Przyjazd na turnus jest koniecznie z rodzicem / opiekunem.
Podczas całego turnusu organizatorzy czuwają, słuchając języka dzieci. Daje to wiedzę na następne spotkania: czego potrzeba Waszym dzieciom, co powinny ćwiczyć w trakcie roku i jak to robić. Przez cały czas jako konsultanci jesteśmy do dyspozycji rodziców. Wspieramy ich poprzez rozmowy – a także rodzice inspirują siebie nawzajem.
Od 2015 roku zapraszamy do Polski rodziny z dziećmi dwujęzycznymi – rodziców, dzieci, dziadków. Spędzamy razem letni czas, bawiąc się i chłonąc atmosferę polskości.Prezentujemy, jak w codziennych czynnościach poprzez zabawę wspomagać naukę języka polskiego. Pokazujemy, jak poprzez pozytywne emocje oswajać język polski. Dajemy również czas i miejsce na budowanie relacji rodzinnych. Uczestnicy turnusów mówią: „nie ma nudy, nie ma presji, jest swoboda – a zarazem znikają blokady przed mówieniem po polsku”. Wszystko na fundamencie programu merytorycznego przetestowanego już na ponad dwudziestu turnusach!